251
czerwiec 15, 2015 Bez kategorii Brak komentarzy

Tkaniny dodają naszym wnętrzom ciepła, uroku, elegancji, klimatu, atmosfery lub klasy, wzbogacają przestrzeń.. Mogą także wizualnie poszerzyć pomieszczenie lub sprawić, że wydaje się wyższe.. Rozjaśnić wnętrze lub zaciemnić tam, gdzie jego nadmiar męczy …

Nasz wzrok po wejściu do pomieszczenia często kieruje się w stronę okna i wychwytuje elementy wokół niego .. to, jaką atmosferę we wnętrzu stworzyły aranżacje.. poprzez kolory, faktury i sposób upięcia tkanin..

Nad czym warto się zastanowić poza wizualną stroną aranżacji tkaninowych podczas projektowania i podejmowania decyzji? Oczywiście nad naszymi potrzebami i wymaganiami funkcjonalnymi. W jakim stopniu chcemy osłonić dane pomieszczenie od słońca, czy wzroku przechodniów? W jakich porach dnia przebywamy w danym pomieszczeniu i czego w tym czasie oczekujemy od wnętrza? Jakie wolelibyśmy rozwiązanie, żeby odpowiadał nam sposób codziennego użytkowania aranżacji okiennych? ..

Czy ważna jest strona świata, na którą wychodzą okna w naszym wnętrzu? Niezwykle ważna – innych tkanin i rozwiązań użyjemy w oknach północnych, a innych w oknach południowych, czy zachodnich.

Czy ważny jest styl życia jaki prowadzimy i przeznaczenie danego pomieszczenia? Są to bardzo ważne i najczęściej decydujące informacje podczas projektowania aranżacji z tkanin, zarówno okiennych, jak i wszelkich dodatków, także nietypowych.

Czy ważna jest wielkość pomieszczenia i efekt, jaki chcemy uzyskać, np. wizualne poszerzenia lub powiększenie pomieszczenia? Jasne, o tym także warto zdecydować świadomie, mając odpowiednią wiedzę, jak wybrany efekt osiągnąć.

Czy ważna jest wielkość okien, ich szerokość, wysokość, umiejscowienie w ścianie? Tak, bardzo ważne są wszystkie te aspekty, ponieważ nie w każdym pomieszczeniu możemy zastosować dowolne rozwiązania techniczne. Niektórych elementów nie możemy lub nie powinniśmy wybierać przy zbyt dużych szerokościach, wysokościach okien, kiedy mamy bardzo mały glif nad oknem, czy też nietypowe okno.

Te wszystkie aspekty mają wpływ na to, czy zdecydujemy się na rolety, żaluzje, plisy, firanki, zasłony, czy kompozycje poszczególnych rozwiązań, np.: roleta rzymska z zasłonami, roleta kasetowa jako osłona techniczna i firanka z ozdobnymi zasłonami, firanka z zasłonami funkcjonalnymi kryjącymi lub półprzezroczystymi, roleta rzymska i pojedyncza zasłona ozdobna, tylko zasłony, same rolety rzymskie, żaluzje na okno, czy od sufitu, połączone z zasłonami ozdobnymi lub firankami, a może bez żadnych dodatkowych elementów, plisa z lekką firaną ozdobną z jednej strony? Warunki techniczne wnętrza podpowiedzą nam natomiast, czy możemy zamontować karnisze od ściany, od sufitu, czy wybrać szyny sufitowe, jak powinniśmy zamontować żaluzje, czy rolety rzymskie. Rodzaj pomieszczenia i np. jego wilgotność zadecyduje o tym, czy możemy pozwolić sobie na aranżacje z żaluzji drewnianych, czy lepiej skorzystać z rozwiązania do osłony okna, jakim są plisy, czy rolety.

Nasze decyzje dotyczące tkanin we wnętrzu, wbrew pozorom, mają ogromne znaczenie. Równie ważna jest atmosfera jaką tworzą i samopoczucie, w jakie nas wprowadzają, jak i dostosowana do naszych potrzeb i wymagań ich funkcjonalność. Błędne rozwiązania techniczne, czy niewłaściwy dobór tkanin mogą być bowiem przyczyną późniejszego dyskomfortu w ich codziennym użytkowaniu, czy też utrzymaniu w czystości.

W kolejnych artykułach będziemy się starali umieszczać jak najwięcej istotnych informacji i porad dotyczących poszczególnych działów:

  1. Firanki /o różnej przezierności, sposoby szycia i podpinania, rodzaje taśm marszczących/,

  2. Zasłony /lekkie, o różnej przezierności, kryjące od światła, sposoby szycia i układania, rodzaje taśm marszczących i inne sposoby wykończenia górą/,

  3. Rolety z tkanin /rzymskie, angielskie, austriackie, wybór tkanin, sposoby szycia; rolety zewnętrzne, rodzaje, sposób montażu/,

  4. Karnisze /rurkowe, kwadratowe, ścienne, sufitowe, szyny sufitowe aluminiowe i PVC – jakie są różnice i zastosowania, karnisze z przesuwem dolnym; sposoby montażu, pomysły na montaż i wykorzystanie różnych rodzajów karniszy/,

  5. Osłony techniczne /rolety kasetowe, rolety wolno-wiszące, rolety mini, plisy, żaluzje drewniane, żaluzje metalowe; do jakich pomieszczeń są polecane, a w jakiś mogą być problematyczne, jak montować, jak czyścić/,

  6. Dodatki i nietypowe rozwiązania /poduchy, także o nietypowych kształtach, np. zwierzaków, geometryczne, okrągłe; wałki o przekroju kwadratu, prostokąta, okręgu, owalu, itp.; realizacje z projektu klienta/,

A także przedstawimy ofertę dotyczącą:

  1. Lampy i przedmioty na indywidualne zamówienie /lampy wiszące, lampy stołowe, lampy podłogowe; komody, stoliki, lustra, industrialne przedmioty ozdobne, z metalu z rdzą, na bazie drewna, itp./ – wykonujemy projekty klienta, projekty wspólne, nasze projekty dedykowane danemu wnętrzu,

  2. Projekty dla dzieci /lampy, skrzynie i pudła z drewna, także zdobione, stwory i potwory szyte na zamówienie ;)) itp. – pomysły klienta, wspólne projekty. :)

  3. Usługi /dostarczenie gotowych aranżacji, montaż techniczny, montaż gotowych aranżacji, szycie z tkanin powierzonych, prasowanie gotowych aranżacji na oknie u klienta/.

Do zobaczenia w kolejnych poradach. :)

Oczywiście służymy także radami poprzez kontakt telefoniczny: 785 041 897

W każdej chwili zadawajcie Państwo również pytania na interesujące Was tematy poprzez formularz kontaktowy w zakładce „kontakt”. A my będziemy starali się objaśniać, wskazywać możliwości i podpowiadać jak najlepsze rozwiązania. :)

I oczywiście zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego, jeśli szukacie Państwo: firanek, zasłon, rolet, także rolet zewnętrznych, rolet rzymskich, innych rolet z tkanin, żaluzji, plis, karniszy, i innych elementów wystroju okien, kompleksowej obsługi w zakresie aranżacji okiennych; doradztwa, projektanta aranżacji okiennych, projektanta przedmiotów użytkowych; wykonawcy przedmiotów użytkowych i ozdobnych na indywidualne zamówienie, także dla dzieci; usługi montażu karniszy, rolet, innych elementów; a także usługi prasowania aranżacji okiennych na terenie Lublina i województwa lubelskiego oraz Warszawy i jej okolic.

Polecamy nasze usługi projektowania, doradztwa i kompleksowych realizacji w zakresie: firanki, zasłony, rolety rzymskie, rolety angielskie, rolety kasetowe, rolety zewnętrzne, żaluzje, plisy, karnisze – w Lublinie i województwie lubelskim oraz Warszawie i jej okolicach, jak również lampy na indywidualne zamówienie i przedmioty na indywidualne zamówienie – w Lublinie, województwie lubelskim, w całej Polsce i poza jej granicami.

Telefon kontaktowy: + 48 785 041 897 E-mail: projekty@design-ar.com

Written by Agnieszka