251
Czerwiec 15, 2015 Bez kategorii Brak komentarzy

Tkaniny dodają naszym wnętrzom ciepła, uroku, elegancji, klimatu, atmosfery lub klasy, wzbogacają przestrzeń.. Mogą także wizualnie poszerzyć pomieszczenie lub sprawić, że wydaje się wyższe.. Rozjaśnić wnętrze lub zaciemnić tam, gdzie jego nadmiar męczy …

Nasz wzrok po wejściu do pomieszczenia często kieruje się w stronę okna i wychwytuje elementy wokół niego .. to, jaką atmosferę we wnętrzu stworzyły aranżacje.. poprzez kolory, faktury i sposób upięcia tkanin..

Nad czym warto się zastanowić poza wizualną stroną aranżacji tkaninowych podczas projektowania i podejmowania decyzji? Oczywiście nad naszymi potrzebami i wymaganiami funkcjonalnymi. W jakim stopniu chcemy osłonić dane pomieszczenie od słońca, czy wzroku przechodniów? W jakich porach dnia przebywamy w danym pomieszczeniu i czego w tym czasie oczekujemy od wnętrza? Jakie wolelibyśmy rozwiązanie, żeby odpowiadał nam sposób codziennego użytkowania aranżacji okiennych? ..

Czy ważna jest strona świata, na którą wychodzą okna w naszym wnętrzu? Niezwykle ważna – innych tkanin i rozwiązań użyjemy w oknach północnych, a innych w oknach południowych, czy zachodnich.

Czy ważny jest styl życia jaki prowadzimy i przeznaczenie danego pomieszczenia? Są to bardzo ważne i najczęściej decydujące informacje podczas projektowania aranżacji z tkanin, zarówno okiennych, jak i wszelkich dodatków, także nietypowych. :)

Czy ważna jest wielkość pomieszczenia i efekt, jaki chcemy uzyskać, np. wizualne poszerzenia lub powiększenie pomieszczenia? Jasne, o tym także warto zdecydować świadomie, mając odpowiednią wiedzę, jak wybrany efekt osiągnąć.

Czy ważna jest wielkość okien, ich szerokość, wysokość, umiejscowienie w ścianie? Tak, bardzo ważne są wszystkie te aspekty, ponieważ nie w każdym pomieszczeniu możemy zastosować dowolne rozwiązania techniczne. Niektórych elementów nie możemy lub nie powinniśmy wybierać przy zbyt dużych szerokościach, wysokościach okien, kiedy mamy bardzo mały glif nad oknem, czy też nietypowe okno.

Nasze decyzje dotyczące tkanin we wnętrzu, wbrew pozorom, mają ogromne znaczenie. Równie ważna jest atmosfera jaką tworzą i samopoczucie, w jakie nas wprowadzają, jak i dostosowana do naszych potrzeb i wymagań funkcjonalność. Błędne rozwiązania techniczne, czy niewłaściwy dobór tkanin mogą być bowiem przyczyną późniejszego dyskomfortu w ich codziennym użytkowaniu, czy też utrzymaniu w czystości.

W kolejnych artykułach będziemy się starali umieszczać jak najwięcej istotnych informacji i porad dotyczących poszczególnych działów: FIRANY, ZASŁONY, ROLETY z TKANIN, KARNISZE, OSŁONY TECHNICZNE, DODATKI i NIETYPOWE ROZWIĄZANIA, LAMPY i PRZEDMIOTY, Z WYOBRAŻNIĄ DLA DZIECI oraz USŁUGI.

Do zobaczenia w kolejnych poradach :)

Oczywiście służymy także radami poprzez kontakt e-mailowy.

Zadawajcie Państwo pytania na interesujące Was tematy w każdej chwili, a my będziemy starali się objaśniać, wskazywać możliwości i podpowiadać jak najlepsze rozwiązania w opisanym, czy też sfotografowanym wnętrzu. :)

Written by Agnieszka